Ira Levin citáty

1   0

Ira Levin

Datum narození: 27. srpen 1929
Datum úmrtí: 12. listopad 2007

Ira Levin byl americký spisovatel, autor divadelních her a písní.

Narodil se během hospodářské krize v židovské rodině na Manhattanu. Jeho otec měl hračkářství. Později se rodina přestěhovala do Bronxu. Po absolutoriu studia filozofie a angličtiny na New York University psal Levin scénáře pro televizi. Svůj první román Polib mne a zemřeš napsal ve svých 22 letech. Levin je neobyčejně nadaný a přizpůsobivý autor, vynikající autor v žánru thrilleru a v komediálním žánru. Napsal například hru No Time For Sergeants, podle které byl později natočen populární film.

Levinovým největším divadelním úspěchem je komediální thriller Osidla smrti , což je dosud nejdéle běžící hra na Broadwayi. V roce 1982 byl podle ní natočen film s Christopherem Reevem a Michaelem Cainem.

Nejznámější Levinův román je Rosemary má děťátko , hororový příběh o satanismu. Kniha byla zfilmována, stejně jako jeho další romány Polib mne a zemřeš , Hoši z Brazílie , Stepfordské paničky a Někdo se dívá . V knize Hoši z Brazílie Levin píše o nacistickém válečném zločinci Josefu Mengelem, snažícím se vytvořit armádu Hitlerových klonů. Působivost románu umocňuje realistické podání příběhu.

Stephen King popsal Levina jako „švýcarského hodináře napínavých románů, který z nás ostatních dělá levné stánkové prodejce“. Chuck Palahniuk označuje ve své knize Podivnější než fikce: pravdivé příběhy Levinovo dílo za „chytré, aktualizované verze legend, které si lidé našich kultur vždy vyprávěli“.

Citáty Ira Levin


Ira Levin1
romanopisec, dramatik 1929 – 2007Ira Levin36
Novelist, playwright 1929 – 2007Ira Levin36
Novelist, playwright 1929 – 2007

Ira Levin36
Novelist, playwright 1929 – 2007

Ira Levin36
Novelist, playwright 1929 – 2007Podobní autoři

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na.