Iveta Radičová citáty

Iveta Radičová foto

2   0

Iveta Radičová

Datum narození: 7. prosinec 1956

Iveta Radičová, rodným příjmením Karafiátová je slovenská socioložka a politička. Od července 2010 do dubna 2012 zastávala funkci předsedkyně vlády Slovenské republiky jako první žena v tomto úřadu. Od listopadu 2011 do dubna 2012 působila také ve funkci ministryně obrany Slovenské republiky.

V červnu 2010 byla zvolena poslankyní do Národní rady Slovenské republiky za Slovenskou demokratickou a kresťanskou unii - Demokratickou stranu, v den jmenování premiérkou v důsledku klouzavého mandátu přestala vykonávat poslaneckou funkci, v parlamentu již zasedala v letech 2006–2009. 11. října 2011 nebyla jejímu kabinetu vyslovena důvěra zákonodárným orgánem.

V období 2005–2006 zastávala post ministryně práce, sociálních věcí a rodiny v druhé Dzurindově vládě. V prezidentských volbách 2009 postoupila do 2. kola, v němž byla poražena Ivanem Gašparovičem.


„Chtěl bych říci, že nevím, kdy paní 'Radičová' vstoupila do politiky...před čtyřmi a nebo pěti roky? Ani nevím. Osobně si myslím, že to by už potom mohla kdejaká prodavačka být prezidentkou tohoto státu.“

„Fico má dvě tváře. Jednu v Bruselu a jednu doma. Nervozita a strašení občanů má stejnou příčinu. Vydal Slovensko na stejnou cestu, jakou podporuje. Proto podporuje půjčky, protože nám hrozí stejná situace.(o půjčkách EU zadluženým členským státům) “

Podobní autoři

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na .