Louis Blériot citáty

Louis Blériot foto

1   0

Louis Blériot

Datum narození: 1. červenec 1872
Datum úmrtí: 1. srpen 1936

Louis Blériot byl francouzský vynálezce a letecký konstruktér. Uskutečnil první let přes kanál La Manche v letadle těžším než vzduch.

Narodil se v Cambrai, vystudoval inženýrství na École Centrale Paris. Svůj zájem o letectví předvedl, když v roce 1900 postavil svou vlastní ornitoptéru, typ letadla z raných dob letectví, které za účelem letu napodobovalo ptáky máváním křídel.

Blériot a jeho společník Gabriel Voisin založili továrnu na vývoj a výrobu letadel Blériot-Voisin Company. V letech 1903 - 1906 společnost vyvinula několik typů letadel.

Po letech, kdy se zdokonaloval v umění pilotáže, se Blériot rozhodl pokusit získat cenu jednoho tisíce liber nabízenou londýnským deníkem Daily Mail za úspěšný přelet kanálu La Manche. 25. července 1909 uletěl 22 mil z Les Barraques do Doveru ve svém motorovém letounu Blériot XI poháněném benzínem Shell Spirit. Let trval 40 minut.

V následujících letech se stal Blériot úspěšným podnikatelem, který ve své firmě Société Pour Aviation et ses Derives vyrobil tisíce letadel nasazených státy Trojdohody do bojů v 1. světové válce.

Vyráběl také automobilové svítilny, motocykly a jízdní kola.

Je pohřben ve Versailles.

Citáty Louis BlériotPodobní autoři

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na.