Paula Hitlerová citáty

Paula Hitlerová foto

1   0

Paula Hitlerová

Datum narození: 21. leden 1896
Datum úmrtí: 1. červen 1960
Další jména: Paula Hitler

Paula Hitler byla mladší sestra Adolfa Hitlera a poslední dítě Aloise Hitlera a jeho třetí manželky Kláry Pölzlové. Byla jediný plnorodý sourozenec Adolfa Hitlera, který se dožil dospělosti.

Jako šestileté jí zemřel otec, v jedenácti letech přišla i o matku. Rakouská vláda pak jí a jejímu bratrovi Adolfovi přiřkla skromnou penzi. Paula se později odstěhovala do Vídně, kde pracovala jako sekretářka. S bratrem Adolfem neměla kontakt až do počátku 30. let 20. století, kdy se s ním opět setkala ve Vídni.

Roku 1930 přišla o zaměstnání ve vídeňské pojišťovně poté, co její zaměstnavatel zjistil, kým je. Paula pak dostávala finanční podporu od bratra Adolfa a na jeho žádost žila pod falešným příjmením Wolf, což byla přezdívka z dětství. Během druhé světové války pracovala jako sekretářka ve vojenské nemocnici. Podle vlastního prohlášení vídávala bratra do počátku 40. let zhruba jednou ročně.

Nebyla politicky aktivní a nikdy se nestala členkou nacistické strany. V posledních dnech války byla, patrně na rozkaz Martina Bormanna, převezena do Berchtesgadenu. V květnu 1945 byla zatčena důstojníky americké rozvědky a vyslýchána ohledně svého bratra. Po propuštění se vrátila do Vídně, kde nějaký čas žila ze svých úspor, pak pracovala v obchodě. Roku 1952 se odstěhovala do Berchtesgadenu, kde žila v ústraní pod jménem Paula Wolff. Zemřela zde 1. června 1960 ve věku 64 let jako poslední žijící členka Hitlerovy nejbližší rodiny.

Citáty Paula Hitlerová


Podobní autoři

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na.