Sam Harris citáty

Sam Harris foto

1   0

Sam Harris

Datum narození: 9. duben 1967
Další jména: سم هریس

Sam Harris je americký spisovatel literatury faktu, neurovědec a CEO společnosti Project Reason. Získal Ph.D. v neurovědě z Kalifornské univerzity v Los Angeles a B.A. ve filosofii na Stanfordově univerzitě. Podporuje vědecký skepticismus a je autorem knih The End of Faith , Letter to a Christian Nation , The Moral Landscape a Lying .

Je známým současným kritikem náboženství spolu s evolučním biologem Richardem Dawkinsem, filosofem Danielem Dennettem a spisovatelem Christopherem Hitchensem. Stejně jako oni je členem hnutí nový ateismus. Napsal několik článků do periodik jako je The Huffington Post, Los Angeles Times, The Washington Post, The New York Times, Newsweek nebo i do vědeckého časopisu Nature. Zabývá se v nich islámem, křesťanstvím a náboženstvím všeobecně.

Několikrát přednášel na univerzitách jako je Caltech, Kalifornská univerzita v San Diegu, Stanfordova univerzita, Tuftsova univerzita a Harvardova univerzita a objevil se v několika televizních pořadech . Objevil se také v dokumentárním filmu The God Who Wasn't There z roku 2005.

Citáty Sam Harris

Sam Harris foto
Sam Harris682
American author, philosopher and neuroscientist 1967
Podobní autoři

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na.