Bernard Nathanson citáty

1  0

Bernard Nathanson

Datum narození:31. červenec 1926
Datum úmrtí:21. únor 2011

Prof. Bernard Nathanson byl americký lékař, gynekolog, zpočátku pro-potratový a později naopak proti-potratový aktivista. Je autorem řady dokumentárních filmů a publikací o interrupcích a prosazování prointerrupčních úprav amerických zákonů, na čemž se původně významně podílel.

Původně jeden z nejvýznamnější propotratových aktivistů v USA, spoluzakladatel National Association for Repeal of Abortion Law a Abortion Rights Action League, specialista na provádění interrupcí a ředitel newyorské Center for Reproductive and Sexual Health . V 70. letech po nástupu ultrazvukových diagnostických zařízení postupně omezil provádění potratů na vážné lékařské indikace a v roce 1979 je přestal vykonávat úplně.

V roce 1984 s jedním kolegou vytvořil dokumentární film Němý výkřik, v němž je pomocí ultrazvuku zobrazeno provedení interrupce na 12 týdenním plodu. Později vytvořil další film Zatmění rozumu, který podrobně zobrazuje interrupci 20 týdenního plodu.

Bernard Nathanson byl etnicky Žid, ale v dospělosti nebyl věřícím židem a označoval se za ateistu. V 90. letech konvertoval k římskému katolicismu.

Citáty Bernard NathansonPodobní autoři

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na .