César Pelli citáty

César Pellifoto

1  0

César Pelli

Datum narození:12. říjen 1926

César Pelli je argentinský architekt. Studoval architekturu na Tucumánské Univerzitě. Po promoci se oženil se svou spolužačkou Dianou Balmoriovou. V roce 1964 se stal občanem Spojených států. Po odchodu do USA pracoval několik let pro Eera Saarinena a v roce 1977 založil vlastní ateliér v New Havenu v Connecticutu. Jeho asi nejznámější stavbou jsou dvojčata Petronas Towers v Kuala Lumpur. Další stavbou podle jeho návrhu je Carnegie Hall Tower v New Yorku.

V současné době firma zaměstnává asi 100 architektů a má stálou pobočku také v New Yorku.

V letech 1977 - 1984 zastával Pelli pozici děkana na fakultě architektury Yaleovy univerzity.

Z nesčetného množství ocenění, která za svoji práci Pelli obdržel, jmenujme alespoň AIA Gold Medal - nejvyšší uznání Komory amerických architektů, které se každoročně uděluje pouze jednomu architektovi z celého světa. Pelli byl laureátem v roce 1995.

Pelli napsal knihu Pozorování pro mladé architekty

V roce 2007, vyhrála Pelliho kancelář soutěž na revitalizaci areálu Dukeovy univerzity – plán, který zahrnuje uvažovaný rozvoj kampusu na příštích 20–50 let.

26. května 2008 udělila Yaleova univerzita Cesaru Pellimu čestný titul Doktor umění za celoživotní praktické a teoretické dílo v oboru architektury.

Citáty César Pelli


Podobní autoři

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na .