Janusz Korwin-Mikke citáty

Janusz Korwin-Mikke foto

1   0

Janusz Korwin-Mikke

Datum narození: 27. říjen 1942

Janusz Ryszard Korwin-Mikke, často uváděn pouze iniciály JKM, je polský liberálně konzervativní politik a spisovatel, zakladatel polské libertariánské a euroskeptické politické strany KORWiN a poslanec Evropského parlamentu za Slezské vojvodství. Byl předsedou Kongresu nové pravice , která byla založena v roce 2011 z Wolność i Praworządność , kterou vedl od svého vzniku v roce 2009 a Unie Polityki Realnej , kterou byl předsedou v letech 1990 až 1997 a 1999 až 2003. V současné době je předsedou strany KORWiN , která byla vlastně přetvořena z Kongresu nové pravice.

Na začátku roku 2017 ho nechvalně proslavil výrok na adresu žen během debaty o nerovnosti v odměňování žen a mužů. „Protože jsou slabší, menší a méně inteligentní, musejí také méně vydělávat." Dodal, že nižší platy žen pokládá za samozřejmé. Předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani ho za tento výrok potrestal pokutou, deset dní bez účasti na jednání Evropského parlamentu a rok ho také nesmí oficiálně reprezentovat.

V minulosti na sebe upozornil také řadou rasistických, antisemitských a antifeministických poznámek. V roce 2015 ho parlament potrestal za hajlování v zasedacím sále.

Citáty Janusz Korwin-Mikke


Podobní autoři

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na.