Lubomír Martínek citáty

4   0

Lubomír Martínek

Datum narození: 9. květen 1954

Lubomír Martínek je český prozaik, esejista a překladatel. Ve svém díle zpracovává téma exilu, vlasti, hledání identity, tuláctví, cestování, návratu a literatury, humoru, umělecké metafory.

Po smrti otce 1955 se jeho matka přestěhovala z Českých Budějovic do Prahy. V roce 1974 absolvoval strojní průmyslovku, v letech 1975–76 pracoval jako dělník a pomocný projektant v ČKD Kompresory, a jako kulisák v Divadle Na zábradlí.

V roce 1979 emigroval do Francie, kde vystřídal řadu zaměstnání . Navštěvoval také přednášky z dějin umění na École du Louvre a psychologie na Univerzitě Paříž VIII.

V Paříži dále psal, spolupracoval s Jiřím Kolářem na edici Revue K , kterou vedl v letech 1986–91. Od listopadu '89 navštěvuje Prahu, nadále ale žije v Paříži.

V Čechách jeho texty otiskují mimo jiné revue Prostor, Revolver Revue, Literární noviny, Labyrint revue.


„"Ticho zabíjí hovada. Hovada zabíjejí ticho. Platí oboustranně."
Muškátový oříšek“

„"Stáří se dá vydržet, jen když je jedním z období, bez něhož by dílo zůstalo nedokončené. Je možné si dát vyžehlit ksicht, ale je velmi těžké zpomalit vrásnění ducha."
Muškátový oříšek“


„Ani bůh nemůže zároveň existovat a neexistovat. Takže buď se mýlí věřící, nebo ateista. Někdo se ale mýlit musí. V tomto případě ale může mít jistotu jen idiot.“

„"Spoluúčast na blbosti je buď společensky oceňovaná, nebo důvod k smíchu."
Muškátový oříšek“

Podobní autoři

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na .