Václav Smil citáty

Václav Smil foto

1   0

Václav Smil

Datum narození: 9. prosinec 1943

Václav Smil je kanadský vědec českého původu, emeritní profesor University of Manitoba.

Narodil se v Plzni během druhé světové války. V roce 1965 získal doktorát z přírodních věd na Karlově univerzitě v Praze. V roce 1969 z Československa emigroval. Studoval pak na Pensylvánské státní univerzitě ve Filadelfii, kde v roce 1972 získal titul Ph.D.

Vystudoval přírodní vědy, ale není specialistou v žádném konkrétním oboru. Věnuje se interdisciplinárnímu výzkumu v oblastech energetiky, životního prostředí, vývoje obyvatelstva, produkce potravin a technických inovací. Miloš Čermák jej ve svém komentáři pro server iHNed označil za mezioborového akademika, renesančního člověka.

Do roku 2011 působil jako vysokoškolský profesor na Fakultě životního prostředí a geografie University of Manitoba ve Winnipegu, kde vyučoval předměty zabývající se energií, atmosférickou změnou, Čínou, populačním a ekonomickým vývojem.

Je členem Královské vědecké společnosti. Obdržel cenu Americké asociace pro vědecký pokrok za popularizaci vědy a techniky. Časopis Foreign Policy jej v roce 2010 zařadil mezi stovku nejvlivnějších lidí světa a Bill Gates ho označuje za jednoho z nejinspirativnějších a nejzajímavějších intelektuálů současnosti.

Dosud napsal necelé čtyři desítky knih , řadu z nich o energetice a životním prostředí. Žádná z nich však dosud nevyšla v češtině.

Je ženatý, manželka Eva je lékařka a jejich syn David je chemik v oboru organické a syntetické chemie.

Citáty Václav Smil


Václav Smil foto
Václav Smil14
Canadian geographer 1943Václav Smil foto
Václav Smil14
Canadian geographer 1943


Václav Smil foto
Václav Smil14
Canadian geographer 1943
„Peter Menzel's Material World: A Global Family Portrait“Making the Modern World: Materials and Dematerialization

Podobní autoři

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na.