Naruto Uzumaki citáty

Naruto Uzumaki foto

38   83

Naruto Uzumaki

Naruto Uzumaki je hlavní postava mangy a později i anime seriálů Naruto a Naruto: Šippúden, jejichž autorem je Masaši Kišimoto. Naruto je nindžou Skryté Listové vesnice, v jehož těle je však zapečetěn devítiocasý liščí démon Kurama, který při Narutově narození napadl Listovou vesnici, a aby nebyla zničena, zapečetil vůdce vesnice, čtvrtý hokage, Kuramu do právě narozeného nemluvněte Naruta, za což však musel zaplatit vlastním životem. Naruto je hyperaktivní chlapec, jehož největšími ambicemi je stát se novým hokagem, aby jej lidé uznávali. Jeho nejoblíbenějším jídlem je ramen. Je oblečen v oranžové kombinéze.

Kvůli démonovi se vesničané Naruta bojí a nenávidí jej. Považovali jej za samotné monstrum a podle toho se k němu i chovali. Naruto byl sám, bez přátel, bez rodiny a bez lásky. Upozorňoval na sebe rošťárnami a zoufale se snažil o pozornost a uznání ostatních. To, že je v něm zapečetěn devítiocasý démon, se neměl dozvědět. Jedním z mála lidí, kteří byli i v té době Narutovi blízcí, byl jeho učitel Iruka, který ho naučil, že nikdy není sám. Poté co se Naruto s potížemi stane nindžou, je přiřazen do týmu 7, jehož dalšími členy jsou Sakura Haruno, do které je Naruto zakoukaný, Sasuke Učiha, kterého Naruto nesnáší, protože je moc oblíbený a holky ho zbožňují, ale později se z nich stanou nejlepší přátelé a jejich velitelem je Kakaši Hatake. Společně tak musí plnit mise různé obtížnosti.

Pokračování anime Naruto se jmenuje Naruto: Šippúden a začíná tím, jak se Naruto s Džiraijou šťastně vrací do Listové vesnice. Naruto se brzy znovu rozkouká a najde staré kamarády, kteří už jsou všichni čúniny a džoníny, ale Naruto ne. Naruto a Sakura se brzy pokusí získat Sasukeho zpět. Vydají se tedy na dlouhou cestu za Oročimarem, kde na konci sice Sasukeho potkají, ale bohužel se jim ho nepodaří přesvědčit, aby šel s nimi. Oba dva se však nevzdávají. Listovou vesnici začne ohrožovat organizace Akacuki s devíti velice zkušenými členy, kteří loví ocasaté démony, aby dostali sílu, jakou svět ještě neviděl. Jsou to Nagato, Konan, Itači, Kisame, Sasori, Deidara, Kakuzu, Hidan a Zecu. Listová vesnice jim musí ostře čelit. Sasoriho, Deidaru, Hidana a Kakuzua Listová vesnice zlikviduje.

Sasuke po dvou a půl letech Oročimarua pokusí zabít, ale nezabije poté odejde od něj a sestaví si tým Hebi spolu se Suigecuem, Karin a Džúgem. Přidají se k Akacuki a přejmenují se na tým Taka. Aby se dostali do Akacuki, musí splnit určenou zkoušku. V jejich případě přinést do organizace osmiocasého démona, který je zapečetěn v Killer Beem, což je bratr raikageho. Zabijí ho, ale zjistí, že to byl pouze vodní klon, za což Suigecu málem zaplatí životem.

Listovou vesnici čeká veliká hrozba, která je ještě horší, než když útočil devítiocasý démon. Zaútočí na vesnici vůdce Akacuki Nagato se svými šesti těly. Poté co zabije Narutova mistra Džiraiju se rozhodne zaútočit i na Listovou vesnici. Použije velmi silnou techniku Šinra tensei , která rozdrtí celou vesnici do posledního domku. Mnoho lidí zemře, ale někteří přežijí, neboť je zachrání pátá hokage svou skrytou technikou. Kdyby ji nepoužila, asi by už nežil nikdo. Naruto se mezitím naučí načerpávat čakru z přírody a ovládat mód poustevníka. Bojuje s Nagatem a Nagato v boji zraní Hinatu Hjúgu, která předtím, než omdlí, řekne Narutovi, že jej miluje. Naruto si myslí, že zemřela, a vpustil do sebe takový vztek, že když se promění v Devítiocasého, naroste mu osm ocasů. Dokáže tento stav ale sám překonat, což se ještě nikomu předtím nepovedlo. Nakonec Naruto Nagatovi domluví a zeptá se, proč musel zničit Listovou. Nagato odvětí, že jeho rodiče kdysi omylem zabili čúninové z Listové vesnice. Po delší debatě však Naruto Nagata přesvědčí o špatnosti jeho pomsty, načež Nagato obětuje svůj život ve prospěch všech, kdo v boji zemřeli. Listová vesnice tak může začít nový začátek.

Citáty Naruto Uzumaki


„Jsem jediný, kdo dokáže nést námahu vaší nenávisti! Je to moje práce, nikdo jiný! Nosím břemeno vaší nenávisti... a spolu zemřeme!“

„Neměl jsem nic, a tak jsem našel pouto.. Chtěl jsem být silný a drsný jako ty, proto jsem se za tebou hnal.“


„Bolest být sám je úplně mimo tento svět, ne? Nevím proč, ale chápu tvé pocity tolik, že to fakt bolí.“

„Tak hele, Zvrhlý poustevníku! Myslíš, že je vhodný, někomu kdo se tvrdě snaží říkat takový věci?!“

„Když lidé chrání opravdu něco speciálního, mohou se skutečně stát... tak silnými, jak mohou být.“

„Protože mě zachránili před sebou, zachránili mě před svou osamělostí. Byli první, kdo mě přijali za to, kdo jsem. Jsou to moji přátelé.“

„Pokud se vám váš osud nelíbí, nepřijměte ho. Místo toho máte odvahu změnit ho tak, jak chcete!“

„Není to tvář, která činí někoho nestvůrou, jsou to volby, které dělá se svým životem.“


„Selhání vám nedává důvod se vzdát, pokud věříte..“

„Jsem silný, protože mám lidi chránit.“

„Mé osamění bylo moje soukromé peklo.“

„Když se vzdáte, vaše sny a vše ostatní, jsou pryč.“


„Znamená-li to být moudrý, tak raději zůstanu idiot po zbytek mého života!“

„Často jsem se ptával, kdo to je ninja. Můj mistr mi pověděl, že ninja je ten, kdo vytrvá.“

„To nezjistíme, dokud je nesníme!“

„Hele ty hloupá liško! Jsi v mém těle a dlužíš mi pronájem, takže za úhradu si vezmu tvou čakru!“

Podobní autoři

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na .