Mamie Eisenhowerová citáty

Mamie Eisenhowerová foto

1   0

Mamie Eisenhowerová

Datum narození: 14. listopad 1896
Datum úmrtí: 1. listopad 1979

Mary „Mamie“ Genova Doudová Eisenhowerová byla manželkou 34. prezidenta USA Dwighta D. Eisenhowera a v letech 1953 až 1961 vykonávala funkci první dámy USA.

Narodila se v majetné rodině Johna Sheldona a jeho ženy Elivery Mathildy Cartsonové Doudové. Ve škole byla spíše průměrná, chodila na soukromou školu pro děvčata Miss Wolcott´s School. V roce 1915 se seznamila s Dwightem Eisenhowerem. 1. července 1916 se vzali v Denveru. Jejich první syn Dwight „Icky“ se narodil v roce 1917, ale ve čtyřech letech zemřel na spálu, což pro rodinu znamenalo velké trauma. V roce 1922 se jim narodil syn John.

Její manžel, Dwight Eisenhower, se stal prezidentem v roce 1953, zrušila tiskové konference. Svou úlohu hlavně spatřivala v tom, že má udržovat pro manžela útulný domov. Na veřejnosti se příliš neobjevovala, ale měla vliv v zákulisí. Odmítala ženy ve vysokých postech, připadaly jí neženské. Utvářela Ameriku 50. let, ráda nosila růžovou barvu. Založila rekreační sídlo prezidentů Camp David, který dostal jméno podle jejího vnuka Davida.

Celý život měla špatný zdravotní stav, který se vypětím v nejsledovanější funkci světa ještě zhoršoval. Ve druhém manželově funkčním období se nechávala na zahraničních cestách zastupovat snachou Barbarou.

Po skončení funkčního období žili na opravené staré farmě poblíž bojiště bitva u Gettysburgu v Pensylvánii.

V roce 1979 zemřela na následky mrtvice.

Citáty Mamie EisenhowerováPodobní autoři

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na.