Miloš Rejchrt citáty

Miloš Rejchrt foto

2   0

Miloš Rejchrt

Datum narození: 19. říjen 1946

Miloš Rejchrt je evangelický farář a disident. V letech 1980 – 1981 byl mluvčím Charty 77. V současné době je v důchodu. Naposledy působil jako druhý farář ve farním sboru Českobratrské církve evangelické v Praze 8 - Kobylisích . V Synodní radě Českobratrské církve evangelické zastával funkci druhého náměstka synodního seniora. Také působí jako překladatel z francouzštiny.

Působil ve folkové skupině Berani, napsal velké množství písní, řada z nich vyšla ve zpěvníku Svítá . Je také autorem překladu písně Dezertér Borise Viana, kterou zpíval Jaromír Nohavica pod názvem Pánové nahoře. Objevil se též jako herec ve filmu Žert, který byl natočen v roce 1968. Hrál tam roli Alexeje, vojáka PTP.

Citáty Miloš Rejchrt


„Odpouštět viníkům těch druhých je slabost, ne síla, není to odpuštění, ale spoluvina.“

„Hazardní hry jsou sociální zlo a podnikatelé s lidským neštěstím si tak cíleným sponzoringem zajišťují veřejnou podporu. V bohnické léčebně se setkávám s nositeli diagnózy F 63.0, a to mě přivádí k přesvědčení, že by naše církev měla proti sociálnímu zlu hazardních her vystoupit.“ zdůvodnění odmítnutí finančního daru

Podobní autoři

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na .