Martin Hilský citáty

Martin Hilský foto

2   0

Martin Hilský

Datum narození: 8. duben 1943

Prof. PhDr. Martin Hilský, CSc., dr. h. c., MBE je profesor anglické literatury na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a Filozofické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, překladatel z angličtiny, shakespearolog a manžel české překladatelky Kateřiny Hilské. K řadě knih napsal předmluvy nebo doslovy.

V roce 2001 byl za zásluhy o šíření anglické literatury v Česku jmenován čestným členem Řádu britského impéria. 28. října 2011 jej prezident republiky Václav Klaus vyznamenal Medailí Za zásluhy o stát v oblasti kultury a školství. Den předtím obdržel z rukou ministra kultury Státní cenu za překladatelské dílo. V roce 2015 získal hlavní Národní cenu projektu Česká hlava za překlad kompletního díla Williama Shakespeara do češtiny.

Citáty Martin Hilský


„Shakespeare by mohl češtině závidět nádherný humor a hudebnost.“

„Nedovedu si představit obtížnější text, než je Shakespearův Hamlet. Význam a smysl Hamleta vám neustále uniká. Je to jako když byste zvedli jeden závoj ve snaze objevit, co je pod ním, najít ten význam, ale naleznete tam další závoj. A tak to pokračuje dál a dál. A možná právě v tomhle je jeden ze smyslů Hamleta.“

Podobní autoři

Citát se vám libí,
sdílejte ho s přáteli na .