O`Henry citáty

 O`Henry foto
11   24

O`Henry

Datum narození: 11. září 1862
Datum úmrtí: 5. červen 1910

Reklama

William Sydney Porter , známý pod svým pseudonymem O. Henry, byl americký spisovatel, jenž se proslavil psaním krátkých povídek o obyčejných lidech. Na konci většiny jeho povídek dochází k překvapivému zvratu děje, což je pravděpodobně jeden z prvků, které zaručily O. Henryho úspěch.

O. Henry se narodil ve městě Greensboro v USA a stal se lékárníkem. V 19 letech se přestěhoval do Texasu, kde začal pracovat jako pokladník v bance. Začal psát pro zábavu, oženil se a narodila se mu dcera. Později byl obviněn ze zproněvěry peněz a uprchl do Hondurasu, kde napsal svou první sbírku příběhů. Po smrti své ženy v roce 1897 se vrátil zpátky do Texasu, kde se vzdal policii a byl odsouzen na pět let do vězení. Zde a pak i po propuštění a přestěhování do New Yorku, se O. Henry dál věnoval psaní. Celkem napsal více než 600 povídek a stal se známým spisovatelem. Zemřel v roce 1910 na jaterní cirhózu, zřejmě způsobenou alkoholismem.

Podobní autoři

Joseph Heller foto
Joseph Heller17
americký autor
Nathaniel Hawthorne foto
Nathaniel Hawthorne8
americký romanopisec a spisovatel novel
William Paul Young foto
William Paul Young7
americký spisovatel
Paulo Coelho foto
Paulo Coelho178
brazilský textař a spisovatel
Ambrose Bierce foto
Ambrose Bierce79
americký novinář, spisovatel novel, fabulist a satirik
Heinrich Böll foto
Heinrich Böll7
německý spisovatel, romanopisec a spisovatel novel
Gillian Flynn foto
Gillian Flynn7
americká autorka a kritička
Thomas Wolfe foto
Thomas Wolfe4
americký spisovatel
čingiz Ajtmatov foto
čingiz Ajtmatov9
sovětský spisovatel
Hana Prošková foto
Hana Prošková1
česká spisovatelka

Citáty O`Henry

Reklama
Citát „Kdyby muži věděli, jak ženy tráví čas, když jsou samy, nikdy by se neženili.“

Help us translate English quotes

Discover interesting quotes and translate them.

Start translating

„Life is made up of sobs, sniffles, and smiles, with sniffles predominating.“

—  O. Henry, The Gift of the Magi
The Four Million (1906), Context: There was clearly nothing to do but flop down on the shabby little couch and howl. So Della did it. Which instigates the moral reflection that life is made up of sobs, sniffles, and smiles, with sniffles predominating. "The Gift of the Magi"

„I know you. I have heard of you all my life. I know now what a scourge you have been to your country. Instead of killing fools you have been murdering the youth and genius that are necessary to make a people live and grow great.“

—  O. Henry
The Voice of the City (1908), Context: I know you. I have heard of you all my life. I know now what a scourge you have been to your country. Instead of killing fools you have been murdering the youth and genius that are necessary to make a people live and grow great. You are a fool yourself, Holmes; you began killing off the brightest and best of our countrymen three generations ago, when the old and obsolete standards of society and honor and orthodoxy were narrow and bigoted. You proved that when you put your murderous mark upon my friend Kerner — the wisest chap I ever knew in my life. "The Fool-Killer"

„But in a last word to the wise of these days let it be said that of all who give gifts these two were the wisest. Of all who give and receive gifts, such as they are wisest. Everywhere they are wisest. They are the magi.“

—  O. Henry, The Four Million
The Four Million (1906), Context: The magi, as you know, were wise men — wonderfully wise men — who brought gifts to the Babe in the manger. They invented the art of giving Christmas presents. Being wise, their gifts were no doubt wise ones, possibly bearing the privilege of exchange in case of duplication. And here I have lamely related to you the uneventful chronicle of two foolish children in a flat who most unwisely sacrificed for each other the greatest treasures of their house. But in a last word to the wise of these days let it be said that of all who give gifts these two were the wisest. Of all who give and receive gifts, such as they are wisest. Everywhere they are wisest. They are the magi. "The Gift of the Magi"

„Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Etiam egestas wisi a erat. Morbi imperdiet, mauris ac auctor dictum.“

Today's anniversary
Zdeněk Hanka foto
Zdeněk Hanka75
český spisovatel 1956
Federico Fellini foto
Federico Fellini9
italský filmař 1920 - 1993
John Ruskin foto
John Ruskin34
anglický spisovatel a umělecký kritik 1819 - 1900
 Bettina von Arnim foto
Bettina von Arnim6
spisovatelka 1785 - 1859
Dalších 55 dnešních výročí
Podobní autoři
Joseph Heller foto
Joseph Heller17
americký autor
Nathaniel Hawthorne foto
Nathaniel Hawthorne8
americký romanopisec a spisovatel novel
William Paul Young foto
William Paul Young7
americký spisovatel
Paulo Coelho foto
Paulo Coelho178
brazilský textař a spisovatel
Ambrose Bierce foto
Ambrose Bierce79
americký novinář, spisovatel novel, fabulist a satirik